Filtrele

Kategoriler

Fiyat Aralığı

110 579
Filtrele

Kaynak Kabloları

İnşaat, yapı ve bahçe gibi sektörlerin içinde kullanılan malzemeler oldukça fazladır. Bu malzemeler yapılan işte doğrudan etkilemektedir. Kaliteli olmayan ya da doğru ürün kullanılmayan yerlerde aksaklıklar yaşanmaktadır. Bu yüzden her ürüne aynı özen ve kalite gösterilmesi gerekir. İnşaat ve yapı gibi sektörlerde kaynak işlemleri oldukça sık yapılmaktadır. Bahçe alanında da belli başlı aşamalarda kaynak makinelerine ihtiyaç vardır. Kaynak makinesinin en önemli argümanı ise kablolardır. Kaynak kablosu çeşitleri ve kaynak kablosu fiyatları bu yüzden insanlar tarafından merak edilmektedir.
Kaynak makinalarının olmazsa olmaz elemanlarından bir tanesi de kablolardır. Kablo, kaynak makinesini tamamlayan bir bağlantı ekipmanıdır. Kaynak makineleri genellikle ağır ortamlarda kullanılmaktadır. Ev içinden ziyade inşaat, sanayi, yapı gibi sektörlerin içinde sıklıkla görürüz. Bu yüzden kaynak makinesinin hem kendisi hem yan ekipmanları sağlam ve dayanıklı olmalıdır. Tüm şartlara dayanması gerekmektedir.
Kablolar kullanım amacına göre çeşitlendirilmektedir. Bir elektrik kablosu ile makine kablosu bir değildir. Elektrik kablosu daha ince bir yapıya sahipken makine kabloları daha kalın olmaktadır. Bunun sebebi ise zarar görmesinin önüne geçmektir. Sadece zarar görmesin diye kalın yapılmaz. İçindeki elementleri daha iyi bir şekilde iletmesi içinde kalın bir tabaka kullanılmaktadır. Kaynak kabloları da bu şekildedir. Yapısı gereği kalın, sert ve dayanıklı argümanlardan oluşur. İçeriğindeki iletken ise dış yapısı sayesinde sorunsuz şekilde kalabilmektedir. Kaynak kablosu çeşitleri ve kaynak kablosu fiyatları kullanıcılar tarafından önemli bir kriterdir.

Kaynak Kablosu Nedir?

Kabloların kendi içinde farklı tanımları bulunmaktadır. Kullanıldığı yere ve alana göre değişiklik gösteren kabloların tanımı yapılabilmektedir. Fakat genel bir kablo tanımı da bulunmaktadır. İçi iletken dışı yalıtkan yapıda olan, kaynak makinelerinde elektrik akımını iletmek amacıyla kullanılan kablo türüne kaynak kablosu denir.
Kaynak kablosunun içinde bakır ve türevleri yer almaktadır. İletkenliği daha iyi sağladığı için direkt bakır madde kullanılmaktadır. Ayrıca bazı ürünlerde alüminyum da tercih edilmektedir. Bakırın korunaklı olması için dış yüzeyi plastik madde ile kaplanmaktadır. Bu plastik madde kimi yerde kalın kimi yerde ise incedir. Ağır sanayi tipi kablolar genellikle kalın olur. Ancak elektrik kabloları kullanım kolaylığı açısından incedir.

Kaynak Kablosu Neden Önemlidir?

Kabloların içeriği kadar kullanım amacına hizmet etmesi de önemlidir. Yani bir kabloyu önemli kılan dayanıklı ve kaliteli olmasıdır. Kaynak kablosu fiyat araştırması yaparken bu faktör de sizin için kıstas olmalıdır. Kaynak yaparken kablonun gerekli iletkenliği vermesi beklenir. Aynı zamanda kaynağın voltajına dayanabilen bir yapısı bulunmalıdır. Isınma, soyulma ve patlama gibi olumsuz durumlar yaşanmamalıdır.
Kaynak makinesinde kablo bağlantısı her zaman doğru şekilde yapılmalıdır. Makinenin büyüklüğüne ve gücüne göre kablo kalınlığı belirlenmelidir. Makinenin gücünü kaldırmayacak olan kablolar kısa süre içinde tahribata uğrayacaktır. Doğru seçim yaparak uzun ömürlü kablo kullanılabilir. Ayrıca bağlantılar her iş öncesi ve sonrasında kontrol edilmelidir. Kablolar makine üzerinde iyice oturmalıdır. Gevşek ya da yarı takılı bırakılmamalıdır. Bu hem kabloya hem makineye zarar verebilmektedir.

Kaynak Kablosu Çeşitleri

Kaynak kablosu istiyorsanız sizin kullanımınıza hitap etmelidir. Ayrıca çeşit olarak birden fazla seçenek bulunmalıdır. Kaynak kablosu çeşitleri aslında standart denilebilmektedir. Sadece farklılıklar kalınlıkta öne çıkmaktadır. 16 mm kalınlıkta en ince şekilde çeşidi bulunmaktadır. Bu 90 mm noktasına kadar çıkmaktadır. Kalınlığına göre alım yapılabilmektedir.

Kaynak Kablosu Özellikleri

Kaynak makinesi için seçilen kabloya özen gösterilmelidir. Kablonun sürekli değiştirilmemesi gerekir. Ürünü uzun ömürlü kullanmak maddi anlamda tasarruf etmenizi sağlar. Doğru seçim yaptığınız taktirde kablolar uzun süre size yetecektir. Ekstra yaşanılacak durumlar karşısında sadece değiştirmeniz gerekebilir. Diğer türlü normal kullanımlarda kolay kolay eskimemektedir. Kaynak kablosu özellikleri arasında en belirgin olan bakırdır. 
Kabloların içinde iletkenliği en iyi şekilde sağlamak için saf bakır kullanılmaktadır. Bakır tellerden oluşan bir hüzme şeklindedir. Her bir telde damarlı ve kalındır. Kablolar ortalama 85 derecelik sıcağa dayanabilmektedir. Kabloların kalınlığı isteğe göre ayarlanabilmektedir.

Kaynak Kablosu Fiyatları

Kaynak kablosu alırken tüketicilerin baktığı iki nokta vardır. Biri kalitesi diğeri ise fiyattır. Kaynak kablosu fiyatları ürünün kalınlığına göre değişmektedir. Adet olarak ne kadar alacağınız fiyatı da etkiler. Genelde makine kabloları tek tiptir. Sadece kalınlık farkı bulunmaktadır bakır tel yapısının kalınlığı değişebilmektedir bu da fiyata doğrudan etki eder.

Kaynak kablosu fiyatları 16 mm için 32,57 ₺ başlamaktadır. Bu fiyat başlangıç kablo içindir. 25 mm de fiyat 50 liraya kadar çıkmaktadır. En pahalı olanı ise 90 mm kaynak kablosundadır. 90 mm kaynak kablosu fiyatı ise 155,76 ₺ şeklindedir. Bu kaynak kablosu fiyatları indirimli olarak sunulmaktadır.

Kaynak Kablosu Nereden Alınır?

Kaynak kablosu almak isteyen tüketiciler pek çok alternatifi kullanabilir. Günümüzde internet üzerinden de alışveriş yapıldığını hatırlatalım. elektrikevi.com üzerinden online olarak sipariş verilebilir. Kaynak kablosu çeşitleri içinden makinenize uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca destek hattından bilgi alarak uygun kabloyu temin edebilirsiniz. Dışarıdan almak yerine online platformu tercih edin. Hem zamandan hem paradan tasarruf edin.

 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
 • Yeni
 • Kampanya
 • Ücretsiz Kargo
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Whatsapp Destek