Filtrele

Filtrele

Tasarruflu Ampul Çeşitleri

İnsanlar, elektrik malzemeleri konusunda her geçen gün bilinçlenmektedirler. Bu bilinçlenme çevre ve ekonomi dostu aydınlatma ürünleri kullanımını artırmıştır. Hem bütçesini hem de doğayı düşünen kişilerin evlerinde, klasik ampullerin yerini bir bir tasarruflu ampuller almaya başlamıştır. Tasarruflu ampul çeşitleri kullanarak ay sonu ödediğiniz elektrik faturasının daha düşük olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü tasarruflu ampuller daha az güç kullanarak daha çok aydınlatma sağlarlar. Güç kullanımı az olduğu için ampulün çalışırken yaydığı Co2 oranı da düşüktür. 

Tasarruflu Ampul Fiyatları

Tasarruflu ampul fiyatları; modelden modele, markadan markaya göre farklılık gösterir. Tasarruflu ampuller klasik ampullere göre bir tık daha pahalı olduğu için başlangıçta kullanıcıya çok cazip gelmeyebilir. Ancak tasarruflu ampul kullanarak uzun vadede elektrik enerjisinden sağlayacağınız tasarruf sayesinde daha karlı çıkarsınız. 

Elektrikevi.com web sitemizde en çok satan tasarruflu ampul fiyatları şu şekildedir: 

  • Sylvania 23W Spiral Tasarruflu Ampul Günışığı:  10 TL
  • Cata 50W Tasarruflu Spiral Ampul: 50 TL
  • Cata 80W Tasarruflu Spiral Ampul: 74 TL

Tasarruflu Ampul Nedir?

Aynı oranda aydınlatma sağlamak için standart ampullere göre yaklaşık 5 kat daha az enerji harcayan çevre dostu aydınlatma ürününe tasarruflu ampul denir. Günümüzde yaşam alanlarında tasarruflu ampul kullanımı her geçen gün artmaktadır. Tasarruflu ampullerin tek üstün yanı verimlilikleri değildir. Bunun dışında kullanım ömürleri de çoğu standart ampulün üzerindedir. Bir tasarruflu ampul yaklaşık 8000 saat kullanım ömrüne sahiptir.
Tasarruflu ampulde; toz, su ve nem faktörlerine dikkat ederseniz daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Tasarruflu Ampul Ne İşe Yarar?

Adından da anlaşılacağı üzere elektrik faturasında tasarruf sağlamamıza yardımcı olur. Bunun dışında klasik ampullere göre doğaya daha az zarar verir. Tasarruflu ampul kullanarak hem ekonomimizi hem de geleceğimizi kurtarabiliriz.

Tasarruflu Ampul Nereden Alınır?

Web sitemiz elektrikevi.com üzerinden kolaylıkla tasarruflu ampul satın alabilirsiniz. Kaliteli paketlememiz sayesinde ürünlerinizi hasar görmeden kapınıza ulaştırıyoruz. Ürünlerin kurulumu, kullanımı ile ilgili de Whatsapp hattımız üzerinden 7/24 teknik destek sunuyoruz. Ayrıca sitemizdeki tasarruflu ampul fiyatları piyasaya göre çok daha uygun. Kaliteli bir alışveriş deneyimi için bizi tercih edebilirsiniz.

Tasarruflu Ampul Özellikleri

Tasarruflu ampul özellikleri tıpkı fiyatları gibi üründen ürüne farklılık gösterir. Fakat bazı özellikler vardır ki tüm tasarruflu ampul çeşitleri için ortaktır. Hadi gelin bu özellikleri madde madde inceleyelim.

  • Normal ampullere göre daha az enerji ile aynı oranda aydınlatma sağlar.
  • Çevre dostudur. Çalışırken dışarı saldığı Co2 miktarı normal ampullere göre daha azdır.
  • Kullanım ömrü aynı fiyattaki standart ampule göre fazladır.
  • Tasarruflu ampul çeşitleri patlama riski açısından standart ampullere göre daha güvenilirdir.
  • Sık sık aç kapa yapılması tasarruflu ampul kullanım ömrünü etkilemez. Ancak yine de çok sık kapatıp açılması tavsiye edilmez.
  • Spirali armut gibi birçok çeşidi vardır. Dış görünüşü genel olarak klasik ampuller ile aynıdır.

Tasarruflu ampullerin öne çıkan özellikleri genel olarak bunlardır. 

Eğer siz de aydınlatmanızı çevre ve bütçe dostu enerji tasarruflu ampul çeşitleri ile yapmak istiyorsanız Elektrikevi.com web sitemize göz atmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. En kaliteli tasarruflu ampul çeşitleri en uygun fiyatlarla Elektrikevi.com’da!

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Whatsapp Destek